Ulica Katowicka w Bytomiu już przejezdna Źródło: UM w Bytomiu

Znaki mini oraz strefa Tempo 30. Takie nowości czekają na kierowców na ulicy Katowickiej w centrum Bytomia. Droga została dopuszczona do użytku jeszcze przed Nowym Rokiem, bo 31 grudnia.

Ruch na ulicy Katowickiej odbywa się na podobnych zasadach jak przed modernizacją. Nadal obowiązuje ruch dwukierunkowy na całej jej długości. Wprowadzona strefa ograniczenia prędkości do 30 kilometrów na godzinę obowiązuje na kilku odcinkach. Między innymi od pl. Sikorskiego do ul. Głębokiej za wyjątkiem skrzyżowania z ul. Matejki, ul. Zamenhoffa, ul. Rostka.

To pierwsza ulicy w Śródmieściu, gdzie pojawiły się tak zwane znaki mini. Władze miasta chcą sukcesywnie porządkować w ten sposób oznakowanie w całym Bytomiu.

Prace na ul. Katowickiej przedłużyły się w ostatnim etapie w związku z rozszerzeniem zakresu remontu.Z myślą o pasażerach linii tramwajowych nr 6 i 19 nowego peronu na pl. Sikorskiego - krawężnik został podwyższony i przysunięty do torowiska, żeby umożliwić komfortowe wsiadanie i wysiadanie z tramwajów. Wykonano również dodatkowe miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

KOMENTARZE