Wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Na całym świecie liczba zarażonych przekroczyła już 195 tysięcy osób, natomiast w Polsce zdiagnozowano do tej pory 238 przypadków. W województwie śląskim z chorobą walczą 24 osoby. Pacjent, który pierwszy zachorował w naszym kraju dzisiaj, zdrowy opuści w środę szpital w Zielonej Górze.

We wtorek w Polsce odnotowano 61 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie mazowieckiem, dolnośląskim oraz łódzkim, gdzie liczba zarażonych dawno przekroczyła 30 osób. Koronawirusa wykryto u prezesa Sądu Rejonowego w Biłgoraju i członka Krajowej Rady Sądownictwa, Zbigniewa Łupiny

Sukcesem zakończyło się leczenie pacjenta "zero" w szpitalu w Zielonej Górze. 66-letni mężczyzna trafił do lecznicy 2 marca w dobrym stanie, a jutro ma go opuścić jako pierwsza wyleczona osoba w naszym kraju.

Po niemieckiej stronie granicy na autostradzie A4 do przejścia z Polską utworzył się kilkudziesięciokilometrowy korek! Wjazd do kraju w niektórych miejscach trwa nawet 15 godzin. Rząd zapowiedział uruchomienie dodatkowych przejść.

W Rudzie Śląskiej cały czas nie stwierdzono przypadku wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie dotychczasowe badanie dały wynik negatywny. Pod kwarantanną znajduje się w sumie 81 osób, a 280 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Sieć sklepów "Biedronka" skraca czas otwarcia swoich placówek. Punkty będą otwarte od 8:00 do 20:00, a dla klientów przy kasach będą dostępne nawilżane chusteczki oraz płyny dezynfekujące. 

Rada Polityki Pieniężnej po pięciu latach zdecydowała się na zmianę stóp. Odsetki od kredytów zmaleją wkrótce o pół punktu procentowego. Jak wyliczają eksperci, w skali miesięcznej osobom, które spłacają kredyt w wysokości 300 tysięcy da to oszczędności rzędu 80 złotych.

We Francji w ciągu ostatnich 24 godzin liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła o 1097 i teraz wynosi w sumie 7730. Ostatniej doby zmarło aż 27 osób.

Brytyjski rząd ogłosił pakiet pożyczek w wysokości 330 mld funtów (ok. 1,6 bln zł) dla firm, które ucierpią w wyniku pandemii koronawirusa. Przedsiębiorcy mogą również liczyć na umorzenie, niektórych podatków oraz pokrycie w znacznej części wynagrodzenia pracowników.

KOMENTARZE