Liczba osób chorych na koronawirusa przekroczyła kolejną barierę. Już ponad 500 tysięcy osób zaraziło się groźnym patogenem, który zabił na całym globie 22 tysiące osób. W Polsce zanotowano 1221 przypadki zarażenia, z czego 16 było śmiertelnych. Posłowie przyjęli zmiany w regulaminie Sejmu, co pozwala im obradować zdalnie przy wykorzystaniu środków elektronicznych. 

16 ofiar śmiertelnych i 1221 przypadków zachorowań - to bilans wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. W województwie śląskim walczy z chorobą 127 osób, 106 jest hospitalizowanych, natomiast 11220 jest poddanych kwarantannie. Po dwutygodniowym leczeniu szpital w Zawierciu opuścił jeden z pierwszych pacjentów zarażonych koronawirusem. Mężczyzna w sile wieku zaraził się najprawdopodobniej od osoby z zagranicy. To już czwarty przypadek wyleczenia w regionie.

W Rudzie Śląskiej wykryto do tej pory tylko jeden przypadek zarażenia koronawirusem. Zmalała liczba osób przebywających w kwarantannie ( 233) oraz objętych nadzorem epidemiologicznym (250). Dwie osoby są hospitalizowane i czekają na wyniki testów.

W zachodniej Europie choroba cały czas zbiera śmiertelne żniwo. We Francji w ciągu 24 godzin zmarło 365 osób, co daje wzrost o 27 procent w stosunku do środowych danych. We Włoszech liczba zgonów wynosi obecnie 8215. Trudna sytuacja jest również w Hiszpanii, gdzie zaczyna brakować miejsc w kostnicach, a zmarli czekają na pochówek nawet kilka dni. Do tej pory walkę z chorobą przegrało 4145 osób.

Chińskie fabryki wznawiają produkcję po przerwie wymuszonej przez pandemią. Borykają się jednak ze spadkiem popytu zagranicznego, ponieważ wirus uderzył w amerykańską oraz europejską gospodarkę.

KOMENTARZE