Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 170 nowych infekcjach zdiagnozowanych w Polsce, z czego 63 wykryto w województwie śląskim. W Rudzie Śląskiej wykryto 9 nowych przypadków wirusa COVID-19. W tej grupie jest aż 7 górników, pracujących na co dzień w kopalni Bobrek w Bytomiu.

- Widać, ze masowe badania górników przynoszą efekty. Ósma osoba to pielęgniarka pracująca poza Rudą Śląską, a dziewiąta to ponad 80 letni mężczyzna. Wszyscy przebywają w domu - napisał na swoim facebookowym profilu wiceprezydent Krzysztof Mejer.

W sumie w śląskim mieście zachorowało do tej pory 116 osób. 27 pacjentów jest hospitalizowanych, a 225 osób przebywa w domowej izolacji.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach odnotowało 2 kolejne zgony u osób, które zachorowały na koronawirusa. W szpitalu w Raciborzu zmarła 73-letnia kobieta z Sosnowca, natomiast w lecznicy w Tychach 77-letnia kobieta z powiatu kłobuckiego.

Na Śląsku obecność groźnego patogenu potwierdzono do tej pory u 3458 osób. 411 pacjentów jest hospitalizowanych, a ponad 5,5 tysiąca osób przebywa w domowej kwarantannie. W ciągu ostatniej doby w naszym regionie przeprowadzono 1625 testów. Wyzdrowiało do tej pory 810 osób.

KOMENTARZE