Niestety koronawirus cały czas zbiera w województwie śląskim swoje śmiertelne żniwo. Liczba ofiar w regionie sięgnęła 180. W szpitalu w Rudzie Śląskiej zmarła 63-letnia kobieta, która miała choroby współistniejące. Ministerstwo zdrowia podjęło decyzję o przebadaniu na obecność groźnego patogenu wszystkich pracowników KWK Ruda Ruch Bielszowice.

Służby sanitarne poinformowały w poniedziałek o 163 nowych infekcjach w województwie śląskim, gdzie w sumie zachorowały 5502 osoby. Przybywa zarażonych oraz ofiar w Rudzie Śląskiej. W rudzkim szpitalu zmarła 63-letni kobieta, która miała choroby współistniejące. U niej obecność wirusa COVID-19 wykryto podczas badań wykonanych profilaktycznie w miejscowej lecznicy.

W mieście leżącym w samym sercu górnośląskiej aglomeracji zdiagnozowano 6 nowych przypadków zakażenia. W tej grupie znalazło się 5 górników.

- Po dwóch z Bielszowic i Bobrka, a jednego z KWK Staszic. Szósta osoba została zakażona przez członka rodziny - przekazał wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer.

Na szczeblu ministerialnym podjęto decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników KWK Ruda Ruch Bielszowice. Pierwsze wymazy do testów są już pobierane, a całe przedsięwzięcie ma potrwać do 3 dni.

KOMENTARZE