Rośnie liczba osób zainfekowanych koronawirusem w województwie śląskim oraz górniczych miastach. W Rudzie Śląskiej służby sanitarne poinformowały w piątek o 19 nowych przypadkach. Wiele przypadków pochodzi z tak zwanych ognisk domowych. W całym regionie na COVID-19 zachorowało ponad 6,5 tysiąca osób.

214 zainfekowanych, 10 ofiar śmiertelnych i 401 osób przebywają pod kwarantanną w domowej izolacji. To bilans epidemiczny w Rudzie Śląskiej, gdzie do odwołania pozostaną zamknięte wszystkie placówki oświatowe.

- W tej grupie jest po czterech górników z Bielszowic i Sośnicy oraz dziewięć osób z tzw. ognisk domowych, czyli zakażonych przez swoich najbliższych. Powoli zaczynają do nas spływać wyniki badań górników z Bielszowic. Niestety nie są to pełne wyniki. I tak na dziś mamy już 11 wyników dodatnich. Są to wyniki badań górników przebadanych 19 maja - napisał na swoim facebookowym fanpage`u wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Chorobę COVID-19 zdiagnozowano do tej pory u 29 pracowników KWK Ruda Ruch Bielszowice.

W województwie śląskim walkę z chorobą przegrało 187 osób. W piątek w szpitalu w Tychach zmarł 85-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego. Pod kwarantanną przebywa 9649 osób, a 374 pacjentów jest hospitalizowanych.

KOMENTARZE