Niedoszły kierowca Formuły 1 zatrzymany w Halembie Fot. Śląska policja

Nie wywalczył pol position, stracił za to na 3 miesiące prawo jazdy. 35-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej pędził swoim BMW ulicą I Maja w Halembie 135 kilometrów na godzinę. Zatrzymał go rudzki oddział grupy Speed, który patrolował halembskie ulice w bliskim sąsiedztwie cmentarza.

W czwartek, tuż przed popołudniowym szczytem, policjanci z rudzkiego oddziału grupy Speed zatrzymali BMW, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Na ekranie policyjnego radaru pojawił się wynik 135 km/h. 35-letniemu mieszkańcowi Rudy Śląskiej, który nie bacząc na bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 85 km/h, zostało zatrzymane prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca odbierze je dopiero za 3 miesiące.

Rudzianin powinien wiedzieć, że w rejonie halembskiego cmentarza często policjanci kontrolują prędkość. To właśnie w tym miejscu dochodzi do wielu wypadków, w których poszkodowanymi są piesi. Policja apeluje o rozwagę i przypomina, że każdy nieodpowiedzialny kierowca, któremu rudzkie ulice pomylą się z torem Formuły 1 będzie surowo karany.

KOMENTARZE