Dzielnicowy zatrzymał złodzieja Fot. Śląska policja

Dzielnicowy, pracujący w jednym z rudzkich komisariatów, będąc po służbie zatrzymał na gorącym uczynku złodzieja. 19-latek chciał okraść dyskont spożywczy w Mikołowie. W plecaku ukrył łup o wartości 400 złotych.

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dzielnicowy Komisariatu Policji V w Rudzie Śląskiej, sierż.szt. Szymon Sikora wracał do swojego domu. W miejscowości Mikołów zatrzymał się jednak, by wejść do jednego z dyskontów spożywczych w centrum miasta. Między regałami zauważył młodego mężczyznę, z przewieszonym na ramieniu plecakiem. Człowiek ten wydał mu się podejrzany, gdyż wykazując wyraźne objawy zdenerwowania oczekiwał przy drzwiach wejściowych do sklepu. Wykorzystując moment wejścia na teren dyskontu innego klienta, człowiek ten zaczął uciekać.

Rudzki policjant bez chwili zastanowienia ruszył za nim. Ujęty przed sklepem i nieco agresywny został przekazany policjantom mikołowskiego patrolu. Okazało się, że to 18-letni mieszkaniec Katowic, który kilkanaście minut wcześniej dokonał kradzieży artykułów przemysłowych i alkoholu o łącznej wartości ponad 400 zł. Towar został odzyskany, a sprawca ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

KOMENTARZE