Policjanci z Rudy Śląskiej w asyście funkcjonariuszy Krajowej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon gier, który działał w centrum miasta przy ulicy 1. Maja. Zarekwirowano 4 nielegalne urządzenia do gier hazardowych. Właścicielowi biznesu grożą 3 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

To kolejna już wspólna akacja rudzkich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z funkcjonariuszami śląskiej KAS, mająca za zadanie ukrócenie nielegalnych gier hazardowych. Tym razem wzięto na cel lokal z automatami działający przy ulicy 1 Maja. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w czasie kontroli wykazali, że automaty te są maszynami do gier hazardowych. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 4 urządzenia. Zabezpieczone mienie trafiło już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł skarb państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi za urządzanie nielegalnych gier hazardowych. Warto przypomnieć, że kary sięgają 100 tys. zł od jednego automatu. Karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Tylko w pierwszym półroczu 2020 roku do magazynów śląskiej KAS trafiło 480 nielegalnych urządzeń. W 2019 roku na terenie woj. śląskiego funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 1398 sztuk nielegalnych automatów o gier hazardowych.

KOMENTARZE