Planty Kochłowickie w Rudzie Śląskiej wkrótce wypięknieją. A wszystko w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. W ramach przetargu został już wyłoniony wykonawca modernizacji skweru przy ul. Do Dworca i Oddziałów Młodzieży Powstańczej.

- Do połowy grudnia teren skweru przy ul. Do Dworca i ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej w dzielnicy Kochłowice zostanie zmodernizowany – mówi wiceprezydent Michał Pierończyk. – Istniejące alejki szutrowe otrzymają nawierzchnię z kostki, a jedna z nich zostanie zamieniona na zieleniec. Przy alejkach staną nowe ławki, donice i kosze na śmieci. Znajdzie się też miejsce na grill ze stolikami, plac do gier ulicznych oraz stojak na rowery – zapowiada.

W części południowej skwer od pasa drogowego oddzielą stylizowane słupki z łańcuchem, a od ul. Do Dworca w części wschodniej – krzewy i drzewa liściaste. Alejki zostaną oświetlone oprawami ziemnymi, a stutrzydziestoletni buk, który jest pomnikiem przyrody, zostanie podświetlony. Realizacja projektu będzie kosztować prawie 265 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się realizacja projektu „Linowy zawrót głowy”. W strefie aktywności w rejonie ul. Górnośląskiej w dzielnicy Bykowina zainstalowane zostaną: tyrolka, piramida linowa, dwie okrągłe trampoliny ziemne oraz trampolina ziemna dla osób niepełnosprawnych. Prace mają się zakończyć w pierwszych dniach listopada, a ich koszt to ponad 192 tys. zł.

Pozostałe projekty, przy których trwają już prace, to: skwer przy ul. Solidarności w dzielnicy Halemba (jedno z dwóch wybranych zadań dużych), siłownia plenerowa przy Zespole Szkół nr 7 w dzielnicy Ruda, rozbudowa Halembskiej Strefy Aktywności Fizycznej przy Szkole Podstawowej nr 24, rewitalizacja podwórka przy ul. Husarskiej w dzielnicy Bielszowice oraz wymiana nawierzchni boiska przy Szkole Podstawowej nr 40 w dzielnicy Ruda. Plac budowy został również przekazany wykonawcy strefy gier i rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 8 w dzielnicy Wirek.

Rozstrzygnięty został już przetarg na główną część placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 4 w dzielnicy Nowy Bytom, a trwa postępowanie dotyczące ogrodzenia tego terenu. W trakcie jest również przetarg na budowę ścieżki aktywizacyjnej w rejonie Szkoły Podstawowej nr 13 w dzielnicy Bielszowice, czyli drugie zadanie duże w tegorocznym budżecie obywatelskim.

 

KOMENTARZE