3 tysiące działek dilerskich narkotyków znaleźli w jednym z mieszkań w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach policjanci. Przy okazji zatrzymano 32-latka oraz jego 21-letnią partnerkę, którzy odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Czarno rynkowa wartość amfetaminy to ponad 50 tysięcy złotych. Narkotykowej parze grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w Rudzie Śląskiej zajmujący się przestępczością narkotykową, uzyskali informację, że para mieszkająca w Kochłowicach przechowuje w mieszkaniu środki odurzające. Kryminalni rozpoczęli sprawdzenia i gdy byli już pewni, wkroczyli do mieszkania 32-latka i jego 21-letniej partnerki. W trakcie przeszukania znaleźli pudełko z narkotykami. Badanie przeprowadzone przy pomocy specjalistycznych testerów wykazało, że zabezpieczony proszek to amfetamina, z której można było przygotować blisko 3000 porcji dilerskich.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił przedstawić parze zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Czynności w tej sprawie trwają i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Za popełnione przestępstwo parze grozi kara do 10 lat więzienia.

KOMENTARZE