Modernizacja skweru przy ul. Do Dworca i ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach dobiegła końca. Inwestycję zrealizowano w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego, a jej koszt wyniósł 265 tysięcy złotych.

- Liczę na to, że kochłowickie planty będą nie tylko strefą rekreacji, ale także miejscem integracji mieszkańców, gdzie chętnie będą spędzać wolny czas – podkreśla Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Alejki szutrowe, którymi do tej pory charakteryzowały się kochłowickie planty, otrzymały nawierzchnię z kostki, a jedna z nich została zamieniona na zieleniec. Warto też dodać, że przy alejkach stanęły nowe ławki, donice i kosze na śmieci, które są jednolite pod względem wyglądu. Co więcej, mieszkańcy Kochłowic będą mogli także grillować w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu, w którym oprócz grilla znalazły się też stoliki.

- To jednak nie wszystko. Na dotychczas niezagospodarowanym fragmencie terenu przy ul. Do Dworca utworzony został specjalny plac do gier ulicznych, w którym można rozwijać swoją sprawność fizyczną i który z pewnością będzie cieszył się zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Z kolei rowerzyści, którzy przyjadą na planty, będą mogli skorzystać ze stojaków na rower – zaznacza Michał Pierończyk, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Z kolei w części południowej skwer od pasa drogowego oddzielają stylizowane słupki parkingowe z  łańcuchem, a parkowe alejki zostały oświetlone oprawami ziemnymi, tak samo jak ponad stuleni buk, który jest pomnikiem przyrody.

KOMENTARZE