Rudzcy policjanci pilnują porządku również po służbie. Jeden z funkcjonariuszy, pracujący na co dzień w I komisariacie, będąc na zakupach w sklepie rzucił się w pogoń za dwójką złodziei. 41-letni mężczyzna oraz 25-letnia kobieta zostali złapani na gorącym uczynku, kiedy próbowali wynieść z marketu towar o wartości 700 złotych.

Sierżant Bartosz Hołderny, policjant na co dzień pracujący w komisariacie I policji w Rudzie Śląskiej, po zakończonej służbie wybrał się na zakupy do jednego z marketów na terenie miasta. W trakcie parkowania samochodu zauważył, jak mężczyzna wraz z kobietą wybiega ze sklepu a za nimi biegnie pracownik ochrony. Funkcjonariusz bez chwili wahania ruszył za uciekinierami i po krótkim pościgu zatrzymał kobietę i wraz z pracownikiem ochrony agresywnego mężczyznę, a następnie powiadomił dyżurnego rudzkiej komendy, który na miejsce wysłał umundurowany patrol. 

Dzięki zdecydowanej reakcji stróża prawa będącego po służbie, skradzione mienie wartości ponad 700 zł zostało odzyskane i powróciło w stanie nienaruszonym na półki sklepowe. 41-letni mężczyzna oraz 25-letnia kobieta zostali zatrzymani na gorącym uczynku i trafili do policyjnego aresztu. Jak się później okazało mężczyzna posiadał przy sobie również środki odurzające.

KOMENTARZE