Jedna operacja - cud życia i narodzin Fot. Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej

Świetna praca zespołowa załogi Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej oraz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu pozwoliła uratować życie matki w ciąży oraz jej dziecka. Kobieta od jakiegoś czasu zmagała z bólem w klatce piersiowej oraz osłabieniem. W czasie hybrydowej operacji w wyniku cesarskiego cięcia przyszło na świat jej dziecko.

Kilkunastu lekarzy, pielęgniarek, techników oraz położnych wzięło udział w operacji, która pozwoliła uratować życie matki oraz jej dziecka. U 26-latki zdiagnozowano ostre rozwarstwienie aorty, co zagrażało jej życiu oraz nienarodzonego dziecka. Medycy z rudzkiej lecznicy nawiązali kontakt z lekarzami z Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie doszło ostatecznie do skomplikowanej operacji.

Rudzkiemu zespołowi przewodniczył dr hab. Wojciech Cnota. Po przeprowadzeniu cesarskiego cięcia dziewczynka cała i zdrowa została przywieziona do szpitala w Goduli. Kobietą zajęli się lekarze z Zabrza. Obecnie młoda mama przebywa już w domu, a w piątek dołączy do niej jej córka.

KOMENTARZE