Fot. UM Ruda Śląska Fot. UM Ruda Śląska

Kornel Milbrant z Wydziału Dróg i Mostów rudzkiego magistratu, prywatnie zapalony miłośnik dwóch kółek, będzie pełnił funkcję oficera rowerowego w Rudzie Śląskiej. Jego głównym zadaniem będzie koordynowanie wszystkich spraw związanych z polityką rowerową w mieście. 

Rudzki oficer rowerowy będzie współpracował ze środowiskami rowerowymi i będzie ich przedstawicielem. Do jego zadań należy również nawiązywanie kontaktów z oficerami rowerowymi z innych miast, w szczególności zrzeszonych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ważnym punktem w działalności oficera ma być promowanie jazdy na rowerze wśród mieszkańców.

- W naszym mieście mamy wiele ścieżek, tras i szlaków rowerowych. Dlatego pierwszym moim zamysłem jest to, żeby istniejącą już sieć rowerową połączyć w jedną całość, tak aby poruszanie się po niej było łatwiejsze dla rowerzystów - podkreśla Kornel Milbrant. - Będę także czuwać nad tym, aby budowane trasy rowerowe w Rudzie Śląskiej oraz te planowane do realizacji były tworzone zgodne z przepisami i wszelkimi standardami, a przede wszystkim by były bezpieczne i funkcjonalne oraz cieszyły się aprobatą rowerzystów - dodaje.

W Rudzie Śląskiej wybudowanych zostało około 82 km tras rowerowych, które w znaczącej mierze powstały w ciągu ostatniej dekady. - Wszystko dzięki temu, że położyliśmy duży nacisk na to, by przy okazji wykonywania inwestycji drogowych i rewitalizacji terenów zielonych powstawała również infrastruktura rowerowa. Ostatnim tego przykładem jest chociażby odcinek Traktu Rudzkiego, który został wykonany w ubiegłym roku. Potrzeby rowerzystów będziemy też starali się uwzględnić budując kolejny odcinek trasy N-S czy też przebudowując ul. Wolności w Rudzie – komentuje prezydent Grażyna Dziedzic.

KOMENTARZE