Już tylko jedno zwycięstwo dzieli siatkarki KPKS-u Halemba od awansu do I ligi śląskiej. Rudzki zespół w pierwszym meczu półfinałowym fazy play-off pokonał u siebie 3:1 Gwiazdę Tarnowskie Góry. Rewanż już w najbliższą sobotę.

Podopieczne Adamy Michny udanie rozpoczęły fazę play-off w II Śląskiej Lidze Siatkówki. W pierwszym spotkaniu półfinałowym w czterech setach pokonały Gwiazdę Tarnowskie Góry, która zaliczyła kapitalną końcówkę sezonu w fazie zasadniczej. Dwa pierwsze sety KPKS wygrał pewnie, nie dając przeciwniczkom przekroczyć bariery ponad 20 zdobytych punktów. W trzeciej partii górą były przyjezdne, które mocną zagrywką utorowały sobie drogę do wygrania trzeciego seta. W kolejnym górą były już halembianki.

W półfinale fazy play-off gra się do dwóch zwycięstw. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższą sobotę w Tarnowskich Górach. Obydwa zespoły, które awansują do finału mają zapewnione miejsce w I lidze śląskiej w kolejnej kampanii.