Na ulicach Bytomia pojawią się wypożyczalnie elektrycznych hulajnóg Bolt. Mieszkańcy zyskają nową opcję bezpiecznego, ekologicznego oraz szybkiego transportu po Śródmieściu i części dzielnic Bytomia.

Elektryczne hulajnogi umożliwią bezpieczne i ekologiczne przemieszczanie się po Śródmieściu Bytomia a także po Rozbarku, Szombierkach i Łagiewnikach. W mieście uruchomionych zostanie 18 punktów, w których mieszkańcy będą mogli wypożyczyć hulajnogi na minuty. Koszt przejazdu - symboliczny: zaledwie 50 gr za minutę użytkowania (odblokowanie jest bezpłatne).

 

- Mikromobilność to globalny trend. Aby szybko pokonywać niewielkie odległości, mieszkańcy dużych miast coraz częściej przesiadają się z samochodów na skutery, rowery czy hulajnogi. W Bytomiu i w innych miastach Metropolii w najbliższych latach uruchomiony zostanie system roweru miejskiego. Tymczasem, wraz z firmą Bolt uruchamiamy system wypożyczeń elektrycznych hulajnóg - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

 

- Uruchomienie wypożyczalni elektrycznych hulajnóg nie wiąże się z żadnymi kosztami po stronie miasta. Daje za to wiele korzyści dla mieszkańców. Hulajnogi będą stanowiły uzupełnienie dla komunikacji publicznej, usprawnią przemieszczanie się po ścisłym centrum Bytomia, będą stanowiły alternatywę dla samochodu. W czasie pandemii, operator systemu będzie dbał o to, aby urządzenia dezynfekować. Jeżeli bytomianie będą korzystali z tego środka lokomocji, będziemy chcieli rozszerzać system o kolejne dzielnice - dodaje wiceprezydent Michał Bieda.

KOMENTARZE