Pijani kierowcy to nadal ogromny problem na polskich drogach. W Rudzie Śląskiej podczas poniedziałkowej, porannej akcji, policjanci złapali 4 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał we krwi 1,57 promila alkoholu. Za swój czyn odpowie karnie, grozi mu również odsiadka.

Pijani za kółkiem stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Rudzcy policjanci podjęli dziś działania, mające na celu wyeliminowanie takich osób z naszych ulic. Zdarzają się kierowcy skrajnie nieodpowiedzialni, świadomie decydujący się na kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. W poniedziałkowy poranek policjanci dokonywali wyrywkowych kontroli trzeźwości. Mundurowi wyposażeni w alkomaty i jednorazowe ustniki pojawili się już przed 6.00 na kilku głównych ulicach Rudy Śląskiej. Wynikiem ich pracy było wyeliminowanie z ruchu, aż czterech kierowców w których organizmach znajdował się alkohol.

Trzech z nich miało poniżej pół promila, które jest granicą pomiędzy wykroczeniem, a przestępstwem i odpowiedzą przed sądem za wykroczenie, a jeden miał 1,57 promila i zakwalifikował się na postępowanie karne, grozi mu kara pozbawienia do lat 2.

KOMENTARZE