We wtorek w rudzkim magistracie podpisano umowę na budowę pierwszego odcinka ostatniego etapu Trasy Północ-Południe, która połączy Drogową Trasę Średnicową z autostradą A4. Dzięki inwestycji podróż ze skrajnych dzielnic Rudy Śląskiej nie będzie przekraczać w niedalekiej przyszłości kilkunastu minut.

Wykonawcę prac wyłoniono podczas aukcji elektronicznej. W sumie wpłynęło 9 ofert, ale najkorzystniejsza okazała się przedstawiona przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Drogopol, opiewająca na 95 milionów złotych.

Ostatni etap budowy ze względu na wielkość przedsięwzięcia oraz koszt został podzielony na dwa etapy. Do wykonania pozostał odcinek od ul. Kokota w Bielszowicach do łącznika z autostradą A4 przy ul. I Maja w Halembie.

Przed firmą realizującą cały projekt stoi sporo wyzwań. W dodatku przebudowy będzie wymagała cała infrastruktura drogowa.

Na zakończenie budowy całej trasy N-S czekają kierowcy, którzy już teraz doceniają walory tej drogi.

Władze miasta na realizację inwestycji pozyskały ponad 118 milionów złotych z Unii Europejskiej. W planach jest rozbudowa całej trasy w kierunku północnym, aż do granicy z Bytomiem.

Więcej w materiale wideo.

KOMENTARZE