Miasto Ruda Śląska podpisało umowę ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń oraz Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczna na wspólne promowanie terenów pogórniczych w Kochłowicach. To szansa dla miasta oraz całego regionu, który wkracza w okres największej od lat transformacji energetycznej.

Tereny po byłej kopalni „Polska-Wirek” to 97 hektarów do zagospodarowania blisko autostrady A4, w samym sercu Górnego Śląska. Obszar pomiędzy ul. Tunkla, a ul. Bałtycką to w sumie 121 działek, które są własnością skarbu państwa oraz miasta.

Inwestorów zainteresowanych działkami będzie poszukiwać Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dr Janusz Michałek nie ukrywa, że szansa na przyciągnięcie dużych firm do Rudy Śląskiej jest ogromna.

Władze miasta nie ukrywają, że już wkrótce w Kochłowicach rozpoczną się nowe inwestycje drogowe. Wszystko po to, żeby tereny były jeszcze bardziej atrakcyjne.

Niewykluczone, że pierwsi inwestorzy trafią do Rudy Śląskiej już niebawem. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna prowadzi już rozmowy w tej sprawie.

Szacuje się, że w najbliższych latach z powodu restrukturyzacji górnictwa i hutnictwa bezrobocie w mieście może wzrosnąć nawet o 16 procent. Szansą na złagodzenie jego skutków będą nowe inwestycje.

 

KOMENTARZE