Rudzcy policjanci podczas kontroli przeprowadzonej w rudzkich autobusach ujawnili 47 osób, które nie posiadały maseczki podczas korzystania z komunikacji miejskiej. Większość osób otrzymało pouczenia, ale 10 z nich musiało przyjąć mandaty.

Epidemia koronawirusa nadal trwa, a liczba zachorowań na COVID-19 niestety znowu rośnie. Aby powstrzymać zakażenia wirusem, w dalszym ciągu obowiązują restrykcje związane z wprowadzonym stanem epidemii. Maseczki są konieczne w przestrzeniach zamkniętych między innymi w sklepach, autobusach czy tramwajach oraz w miejscach, gdzie panuje ścisk i nie ma możliwości zachowania bezpiecznego odstępu od innych osób. Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju.

W celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa policjanci nieustannie realizują zadania mające na celu ograniczenie zachorowalności. Wczoraj rudzka drogówka prowadziła kolejne już kontrole środków transportu publicznego. Pod lupę wzięli autobusy, które przejeżdżały przez Plac Niepodległości w dzielnicy Godula. Towarzyszyli im tam mundurowi z rudzkiej „jedynki”. Wszystko po to, aby zweryfikować czy podróżujący pamiętają o używaniu maseczek, zachowywaniu dystansu społecznego oraz czy w środkach komunikacji zbiorowej znajduje się odpowiednia ilość osób. Niestety coraz częściej pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle. Tam, gdzie to możliwe policjanci pouczają i tłumaczą istotę oraz cel wprowadzonych obostrzeń. Jednak wciąż zdarzają się takie osoby, które w rażący sposób lekceważą przepisy. Wobec nich wyciągane są konsekwencje. Wczorajsze kontrole ujawniły 47 osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa, 37 z nich zostało pouczonych, a 10 ukarano mandatami karnymi.

Mundurowi zapowiadają, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców akcja będzie kontynuowana. Działania skierowane są głównie do tych podróżujących, którzy nie pamiętają, że nadal obowiązują obostrzenia sanitarne. Policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić wzmożone kontrole pod kątem stosowania się do zaleceń w zakresie przestrzegania zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy.

KOMENTARZE