Do dyżurnego rudzkiej policji zadzwoniły trzy osoby, które poinformowały o prowadzonej przez pijanych rodziców transmisji na żywo na platformie TikTok. 

Wczorajszej nocy rudzcy policjanci otrzymali aż trzy zgłoszenia od osób, które trafiły na relację on-line z imprezy w Rudzie Śląskiej. Małżeństwo i ich towarzysz w trakcie libacji alkoholowej prowadzili transmisję na TikToku, w trakcie której zapraszali kolejnych uczestników z alkoholem, podając dokładny adres. Obserwujący relację zauważyli, że w mieszkaniu przebywają małe dzieci, w tym niemowlę, a rodzice są pijani. Zgłaszający podali dyżurnemu adres, a ten wysłał na miejsce patrol z komisariatu I. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. W mieszkaniu przebywali rodzice dzieci i ich kolega. Wszyscy byli pijani. Mężczyźni mieli po 1,8 promila, a matka dzieci 2,1 promila alkoholu w organizmie. Dziećmi zaopiekowała się babcia mieszkająca w tym samym bloku.

Teraz nieodpowiedzialnymi rodzicami zajmą się śledczy i wymiar sprawiedliwości, a sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie dzieci. Rodzicom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KOMENTARZE