Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali włamywacza, który przez kilka ostatnich tygodni plądrował w Bielszowicach nowo wybudowane domy. Łupem sprawcy najczęściej padały narzędzia budowlane oraz specjalistyczny sprzęt.

W ciągu ostatnich kilku tygodni policjanci z czwórki i rudzkiej komendy badali sprawy włamań na terenie Bielszowic. Z domów w trakcie budowy znikały elektronarzędzia i przewody elektryczne. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że sprawcą tych włamań może być mieszkaniec Zabrza. 38-latek został zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu 4, gdy opalał skradzione kable elektryczne. Złodziejem zajęli się kryminalni z rudzkiej komendy, którzy zebrali dowody, dotyczące 8 włamań.

Mężczyzna przyznał się do winy i wskazał lombardy, w których zastawiał skradzione elektronarzędzia. Kryminalni odzyskali większość łupów, które teraz wrócą do ich prawowitych właścicieli. Mieszkaniec Zabrza usłyszał w sumie 9 zarzutów – 8 włamań oraz zarzut posiadania narkotyków. Teraz śledczy sprawdzają, czy podejrzany może mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami w mieście. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 10 lat więzienia.

KOMENTARZE