Wkrótce rozpocznie się budowa oświetlenia drogowego przy ul. Starej, łączącej dzielnice Godula i Chebzie. Właśnie został wybrany wykonawca tej inwestycji.
– Od dłuższego czasu mieszkańcy informowali o problemie braku oświetlenia na tej ulicy, co zagrażało przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych, ale także kierowców, szczególnie w okresie jesienno-zimowym – podkreśla Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. - Dlatego wkrótce na ul. Starej pojawią się nowoczesne i energooszczędne latarnie, dzięki którym będzie bezpieczniej - dodaje. Koszt przedsięwzięcia to ponad 735 tys. zł.

Z ulicy Starej korzystają kierowcy samochodów, ale także piesi, którzy chcą dostać się do węzła komunikacyjnego w Chebziu i pobliskich zakładów pracy, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40. - Do tej pory ulica ta była oświetlona tylko na odcinku od ul. Joanny do budynku nr 10 przy ul. Starej. Jednak dotychczasowe oświetlenie nie spełnia określonej normy w zakresie parametrów oświetleniowych, a na pozostałym odcinku nie ma go w ogóle – dodaje prezydent Michał Pierończyk.

Budowa oświetlenia drogowego przy ulicy Starej od ulicy Pawła do ulicy Joanny wraz z oświetleniem przejść dla pieszych będzie polegała m.in. na: montażu aluminiowych słupów oświetleniowych, wysięgników aluminiowych, opraw oświetleniowych wraz z osprzętem elektrycznym, a także na ułożeniu kabla zasilającego oświetlenie drogowe.

Ostatecznie na odcinku drogi o długości ponad 1 km zostanie ustawionych 41 słupów z oprawami oświetleniowymi typu led, a 6 z nich będzie oświetlało 3 przejścia dla pieszych zlokalizowane na ul. Starej. Zakończenie inwestycji zaplanowane zostało w grudniu br. Warto dodać, że oświetlenie ul. Starej będzie zasilane z sieci oświetleniowych zlokalizowanych przy ul. Pawła oraz ul. Joanny w ramach istniejących mocy przyłączeniowych.

KOMENTARZE