Jesienne wybory do sejmu i senatu coraz bliżej. Trwa przedwyborcze tournée Platformy Obywatelskiej oraz Koalicji Obywatelskiej po Polsce. 17 marca parlamentarzyści oraz działacze przyjechali na Górny Śląsk, żeby spotkać się z mieszkańcami Rudy Śląskiej.

- 7 miesięcy do wyborów to dobry czas, żeby porozmawiać, żeby zmapować te problemy, które doskwierają mieszkańcom poszczególnych regionów Polski. Rozmawiamy z różnymi środowiskami, spotykamy się na otwartych spotkaniach - powiedział Grzegorz Schetyna, poseł na Sejm RP.

W jednej z nowobytomskich restauracji członkowie śląskich stowarzyszeń i organizacji dyskutowano o regionalnej kulturze i języku, które od lat wymagają rządowego wsparcia.

W czasie briefingu prasowego przed Hutą Pokój parlamentarzyści zwrócili uwagę na kwestię konieczności pozyskania środków z Krajowego Planu Odbudowy. Część tych środków na pewno trafiłaby do Rudy Śląskiej, w której nie brakuje postindustrialnych zabytków.

Przedstawiciele koalicji spotkali się równie z przedsiębiorcami, którzy po czasach pandemii obecnie muszą zmagać z wysoką inflacją oraz coraz bardziej widocznym spowolnieniem gospodarczym.

Liderzy ugrupowania chcą w ciągu najbliższych tygodni odwiedzić każdy zakątek Polski i postawić na dialog. Czy to przyniesie efekty już jesienią? Czas pokaże.

Media