Policjanci z rudzkiej komendy zatrzymali 27 i 28-latka, którzy brutalnie pobili 51-letniego znajomego. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów obaj sprawcy szybko trafili do policyjnej celi.

Do pobicia doszło w piątkowy wieczór. Policjanci zostali powiadomieni o zakrwawionym mężczyźnie siedzącym na przystanku przy ulicy Czarnoleśnej. Z ustaleń mundurowych, którzy pierwsi byli na miejscu wynika, że 51-latek będąc w pracy spożywał alkohol z dwoma znanymi mu mężczyznami, którzy skrępowali go taśmą klejącą i brutalnie pobili. Przewrócony na podłogę pokrzywdzony był bity i kopany po całym ciele. Na skutek pobicia 51-latek doznał poważnych obrażeń głowy i trafił do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy zatrzymali 27-latka, podejrzanego o pobicie. Dzień później ustalili i dotarli do drugiego agresora – 28-letniego rudzianina.

Śledczy z rudzkiej komendy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie sprawcom pobicia zarzutów i wystąpienia do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Na wniosek śledczych, rudzki sąd zastosował wobec obu rudzian najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Czynności w sprawie trwają, a kryminalni ustalają teraz motywy sprawców.

KOMENTARZE