Kryminalni z rudzkiej komendy i policjanci z czwórki w jednym z pustostanów w dzielnicy Wirek ujawnili trzech nieletnich, którzy byli poszukiwani w związku z ucieczkami. Przy młodzieńcach stróże prawa znaleźli dużą ilość narkotyków.

Święta to dla jednych czasu odpoczynku w rodzinnym gronie, dla innych czas zabawy po ucieczce z domu i ośrodków wychowawczych. Dla policjantów na służbie świąteczny poniedziałek był dniem wytężonej pracy. Rudzcy funkcjonariusze zatrzymali 14-latka i 17-latka, uciekinierów z ośrodków wychowawczych oraz 17-latka, który dwa dni wcześniej oddalił się z miejsca zamieszkania. Całą trójkę namierzono w pustostanie w dzielnicy Wirek. Na miejscu znaleziono sporą ilość narkotyków, wagę oraz pieniądze. Nieletni po przybyciu na miejsce stróżów prawa próbowali uciekać, ale szybko zostali obezwładnieni.

Z metamfetamina, marihuany i extasy można było wydzielić ponad 1200 dilerskich działęk. Młody rudzianin niedawno uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Dwóch jego kolegów policjanci odstawili do domu i ośrodka, z których się oddalili. Śledczy z rudzkiej komendy przedstawili 17-latkowi, do którego należał "towar", pierwsze zarzuty posiadania narkotyków i odstawili go do ośrodka wychowawczego.

KOMENTARZE