Policjanci z Rudy Śląskiej, jak co roku, dbają o spokojny przebieg finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś na ulicach naszego miasta pojawiła się większa liczba patroli, dbających o bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim kwestujących wolontariuszy.

 

Policjanci patrolujący ulice Rudy Śląskiej, skupiali się dziś na bezpieczeństwie kwestujących wolontariuszy, które było dla nas priorytetem. Młodzi ludzie z puszkami wypełnionymi datkami, pojawiali się w różnych miejscach miasta, a my czuwaliśmy nad ich bezpieczeństwem. Tegoroczny finał, kolejny raz można zaliczyć do spokojnych. Do zakończenia kwestowania przed godziną dwudziestą, nie odnotowaliśmy żadnego zgłoszenia związanego z zakłóceniem porządku, czy też kradzieży puszki z datkami.

Wraz z innymi służbami, byliśmy również w teatralnym ogrodzie w Nowym Bytomiu. Na stoisku promującym Policję, każdy chętny mógł odebrać ulotki profilaktyczne, promujące służbę w Policji, a także odblaski poprawiające widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Chętne dzieci mogły zasiąść za kierownicą radiowozu na co dzień pełniącego służbę w rudzkiej drogówce. Mundurowi chętnie odpowiadali na pytania dotyczące ich codziennej służby, a zainteresowanym tłumaczyli, jakie trzeba spełnić warunki, by wstąpić w policyjne szeregi. Do uczestników imprezy trafiły również specjalnie przygotowane na tę okazję ulotki. Jako że wśród wolontariuszy i uczestników imprez w teatralnym ogrodzie nie brakowało uczniów rudzkiej szkoły mundurowej, to zainteresowanie naszym stoiskiem było duże. Młodzi ludzie, którzy dopiero myślą o swojej przyszłości z zainteresowaniem słuchali przedstawicieli drogówki, prewencji i dzielnicowych na temat ich codziennej służby.

KOMENTARZE