Zarzut kradzieży usłyszał dziś mieszkaniec Rudy Śląskiej, którego policjanci z wydziału prewencji tarnogórskiej komendy namierzyli i zatrzymali na gorącym uczynku. Mężczyzna w ciągu kilkunastu dni dopuścił się kilku kradzieży w sklepach, a straty, jakie spowodował, sięgają tysiąca złotych.

Zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży wpłynęło do dyżurnego wczoraj około godziny 13.00. Do jednego ze sklepów przy ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach ruszyli policjanci z prewencji. Na miejscu pracownicy przekazali im informacje, że pewien mężczyzna zabrał ze sklepowej półki klocki i chciał z nimi wyjść, nie płacąc za nie. Gdy zorientował się, że jest obserwowany, porzucił swój łup i oddalił się w nieznanym kierunku.

Stróże prawa, znając rysopis sprawcy, od razu ruszyli w poszukiwania. Kilka minut później na ulicy Opolskiej zatrzymali 36-latka z Rudy Śląskiej, który stał za usiłowaniem kradzieży. Okazało się, że to nie pierwszy jego wybryk tego dnia. W jego plecaku policjanci znaleźli inne przedmioty, które jak sam przyznał, chwilę wcześniej ukradł z innych sklepów przy ulicy Zagórskiej.

Klocki warte blisko 500 złotych nie nadawały się do dalszej sprzedaży, a łup znaleziony w jego plecaku wyceniono na kilkadziesiąt złotych. Mimo że suma strat, jakie spowodował, nie przekroczyła kwoty 800 złotych, to zatrzymany odpowie za przestępstwo, ponieważ w trakcie interwencji mundurowi ustalili, że stoi on za inną kradzieżą na terenie Katowic, której dopuścił się zaledwie kilkanaście dni wcześniej. Wartość strat, z tych kilku kradzieży, wyceniono zatem na blisko tysiąc złotych. 

Tym sposobem 36-latek, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, trafił do policyjnej celi, gdzie spędził noc. Dziś śledczy z Tarnowskich Gór przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał. Zgodnie z przepisami za kradzież grozi do 5 lat więzienia, jednak w jego przypadku kara może być wyższa, bo już wcześniej został skazany za podobne przestępstwa i teraz odpowie w warunkach recydywy.

KOMENTARZE