Marzyłeś kiedyś o tym, żeby zostać komentatorem sportowym? Jak głośno potrafisz krzyknąć gol!? Widzisz siebie za „sitkiem”, komentującego mecz Polska – Anglia na mistrzostwach świata? Teraz masz szansę spełnić swoje marzenia i wziąć udział w profesjonalnym kursie organizowanym przez Telewizję Sfera. Najbliższa edycja już 4-5 lipca.

W czasie pierwszego dnia wyposażymy Cię w niezbędną wiedzę, zdradzimy proste komentatorskie triki, pokażemy jak pracować nad dykcją oraz rozgrzać aparat mowy. Każdy otrzyma nasz autorski zestaw ćwiczeń. Pochylimy się nad poprawnością językową oraz sposobami radzenia sobie ze stresem. 6 modułów warsztatowo-tematycznych zostanie w sumie podzielonych na 2 etapy. Część praktyczna odbędzie się w małych grupach, w profesjonalnym studiu telewizyjnym Sfera TV.
 
Dla najlepszych przewidujemy możliwość nawiązania współpracy przy projektach sportowych realizowanych przez Grupę Sfera w całej Polsce.
 
Program „Kursu komentatora sportowego”
 
I etap kursu (ok. 6 godzin)
 
- know how sprawozdawcy sportowego (przygotowanie do meczu, niezbędnik na stanowisku komentatorskim)
- prawo prasowe w odniesieniu do komentatorów oraz sposoby na radzenie sobie ze stresem
- warsztaty pracy głosem (trening rozgrzewający struny głosowe, łamańce językowe, wymowa zagranicznych nazwisk, higiena głosu)
 
II etap kursu (zajęcia praktyczne w studiu telewizyjnym, trwające ok. 6 godzin)
 
- warsztaty z mikrofonem i słuchawkami w telewizyjnym studiu pod okiem fachowców (praca na fragmentach meczów piłkarskich, futsalowych, hokejowych oraz piłki ręcznej)
- case study (przykłady i różne style komentowania wydarzeń sportowych, eliminacja najczęstszych błędów popełnianych przez komentatorów).
 
Cena first minute przy zapisie do 20 czerwca to 680 złotych.
 
Kurs zakończy się testem sprawdzającym nabytą wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Każdy z uczestników szkolenia otrzyma po jego zakończeniu certyfikat ukończenia kursu.
 
Zapisz się wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

KOMENTARZE