Pijany 21-latek zniszczył w ostatni weekend lusterka w ośmiu samochodach zaparkowanych na osiedlu przy ulicy Narcyzów w Rudzie Śląskiej-Rudzie. Szkody spowodowane przez wandala mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Grozi mu też 5 lat odsiadki.

Do wandalskiego wybryku doszło w nocy z soboty na niedzielę w rejonie ulicy Narcyzów w dzielnicy Ruda. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że młody mężczyzna niszczy samochody zaparkowane przy blokach. W momencie, gdy funkcjonariusze podjechali we wskazany rejon, zatrzymali młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, który przekazał świadek jego chuligańskiego zachowania. W chwili zatrzymania 21-latek był nietrzeźwy.

Stróże prawa wykonali oględziny uszkodzonych pojazdów, a sprawcę osadzono w areszcie do wytrzeźwienia. Materiał zebrany w tej sprawie przez śledczych pozwolił na przedstawienie podejrzanemu kilku zarzutów zniszczenia mienia. Reszta zostanie mu dodana w momencie przyjęcia zawiadomienia od właścicieli samochodów, których nie było wczoraj na miejscu.

Sprawca po wytrzeźwieniu nie pamiętał, co zrobił, ale zapewne następnym razem, zanim wypije, pomyśli o kłopotach, jakie narobił sobie w ubiegły weekend. Młodemu rudzianinowi może teraz grozić kara nawet pięciu lat więzienia oraz odpowiedzialność finansowa. Szkody mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

KOMENTARZE