„Trzeźwość szansą na lepsze życie” - to hasło, jakie podczas dnia otwartego proklamuje Rudzkie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Zdrowe Życie”. Zasada ta jednak aktualna jest tutaj przez cały rok. Grupa aktywna jest od poniedziałku do piątku – każdy dzień to inna forma spędzania wolnego czasu. 

Sierpień od wielu lat obchodzony jest jako miesiąc abstynencji. Celem stowarzyszenia „Zdrowe Życie” jest wspieranie osób, których problem alkoholu dotknął bezpośrednio oraz pośrednio, przez bliskich, którzy walczyli lub walczą z nałogiem. Ale nie tylko – jak zapewniają członkowie – ze spotkań w siedzibie klubu przy ul. Ballestremów 16 w Rudzie Śląskiej – Rudzie może korzystać każdy, kto tylko chce popołudnie spędzić zdrowo i w dobrej atmosferze.

„Zdrowe życie” to także wyjazdy. Bliskie sąsiedztwo siedziby Stowarzyszenia „Zdrowe Życie” z Ośrodkiem Terapii Uzależnień to wyjątkowa szansa dla uczestników terapii, by po zakończeniu sesji terapeutycznej móc skorzystać ze wsparcia, jakie daje stowarzyszenie. Walka z nałogiem jest długa, trudna i często niemożliwa do przejścia w pojedynkę. Na szczęście istnieją takie miejsca jak to, gdzie wspólnota jest tym, co daje siłę.

KOMENTARZE