Już 15 września br. na wireckim targowisku odbędzie się kolejna giełda staroci. Każdy miłośnik militariów, zegarów, porcelany, obrazów, mebli, dywanów, aparatów fotograficznych czy numizmatyki z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.

Niepotrzebne rzeczy zajmujące cenne miejsce w szafach to powszechny problem. Po uporządkowaniu domowych półek rodzi się pytanie: Jak się wszystkiego pozbyć? Często wiele niechcianych przedmiotów wciąż nadaje się do użytku i szkoda skazywać je na „śmietnikową śmierć”. Z drugiej strony rzecz, która dla kogoś jest bezwartościowa, dla innej osoby może stać się unikatem.

Osobom chcącym pozbyć się niepotrzebnych rupieci pomocną rękę wyciąga Henryk Gil - zarządca targowiska w Rudzie Śląskiej, organizator comiesięcznej giełdy staroci. By wziąć w niej udział nie trzeba wiele. - Jedyne wymagane pozwolenie to te od małżonka, że można sprzedać jego ulubioną rzecz, która leży od lat w szafie, piwnicy lub garażu - żartuje Henryk Gil. Udziału w kiermaszu nie trzeba wcześniej zgłaszać ani rezerwować miejsca. Wystarczy przyjechać około godziny 7.00 w trzecią sobotę miesiąca na targowisko i na miejscu uiścić 4-złotową opłatę za korzystanie z dwóch metrów kwadratowych powierzchni na straganie lub pod zadaszeniem.

Giełda staroci pozwala na uzyskanie korzyści zarówno sprzedawcom, jak konsumentom. Jedni mogą pozbyć się używanych rzeczy, drudzy mają możliwość nabycia towarów w okazyjnej cenie. Od czterech lat sprzedawcy korzystający z tej usługi, wystawiają na sprzedaż m.in.: ubrania, sprzęt elektroniczny, meble, książki, akcesoria. Na targowisku nie brakuje także rozmaitych kolekcjonerów, pragnących powiększyć swoje wyjątkowe zbiory.

Targowisko zaopatrzone jest w wiele miejsc parkingowych, specjalnie dla klientów poruszających się samochodem. Problemu nie stwarza także niesprzyjająca aura. Specjalne zadaszenie, tak charakterystyczne dla tego targowiska, ochroni towar przed deszczem, gradem, śniegiem, a także zapewni cień w upalne dni. Giełda staroci funkcjonuje równolegle ze zwykłym sobotnim targiem, dlatego przy okazji można także zrobić zwyczajne zakupy, na przykład zaopatrzyć się w świeże warzywa i owoce.

Rudzkie targowisko jest zlokalizowane w centralnej dzielnicy miasta – Wirku. Do obiektu zapewniony jest bardzo łatwy dojazd i dojście ze wszystkich stron. W bezpośrednim sąsiedztwie istnieje duża ilość miejsc parkingowych. Do dyspozycji handlujących jest ponad 1.000 stanowisk. Głównym dniem targowym jest czwartek. Więcej informacji na temat Terenów Targowych w Rudzie Śląskiej można znaleźć na stronie http://www.ttrs.pl/.

 

KOMENTARZE