W Zabrzu odbył się II Międzynarodowy Turniej Cheermania 2013. W hali MOSiR-u zaprezentowało się kilkadziesiąt zespołów i solistów nie tylko z Polski, ale również z Czech i Węgier. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyły dwa zespoły z Rudy Śląskiej - Cheerleaderki Gwiazdy i zespół Diament z Miejskiego Centrum Kultury.

Cheerleaderki Gwiazdy przed wyjazdem zgodnie twierdziły, że jadą obronić tytuł, bowiem w zeszłym roku zajęły pierwsze miejsce w dwóch kategoriach tanecznych - cheer dance oraz show dance. Ich emocje związane z apetytem na puchar studziła przygotowująca je do występu trenerka Marta Czulak-Skutela, bojąca się ciężkiego zderzenia z rzeczywistością - w zeszłym roku bowiem dziewczyny wystąpiły jako najstarsze w swojej kategorii (junior młodszy do 13 lat), w tym zaś mimo iż większość dziewczyn nadal mieści się w tej kategorii to jednak sumarycznie kwalifikują się do kategorii junior (13 - 15 lat).
Tym większe było zaskoczenie kiedy okazało się, że występy Gwiazdy w Zabrzu nadal cieszą się uznaniem i po emocjonującej dogrywce w finale z zespołem Artis z Rybnika dziewczyny zdobyły w obu kategoriach pierwsze miejsce. Nie mniej cieszy 3 miejsce najmłodszej grupy cheerleaderek Gwiazdy, które zadebiutowały w turnieju w układzie "W deszczu".
W tym samym konkursie formacja taneczna "Diament" z Miejskiego Centrum Kultury zdobyła I miejsce w kategorii showdance.