Klub Radnych Platformy Obywatelskiej wystąpił do Prezydent Miasta Ruda Śląska z wnioskiem o zawieszenie i odwołanie Michała Pierończyka z funkcji Zastępcy Prezydenta Miasta Ruda Śląska. Treść wniosku poniżej.

Ruda Śląska 2012-02-23

PREZYDENT MIASTA RUDA ŚLĄSKA

GRAŻYNA DZIEDZIC

 

W związku z zaistniała sytuacją związaną ze śmiercią Pani Lucyny Mróz Skarbnika Miasta Ruda Śląska, którą poprzedziły działania pana Michała Pierończyka Zastępcy Prezydenta Miasta Ruda Śląska zwracamy się do Pani Prezydent o natychmiastowe zawieszenie w czynnościach i odwołanie osoby Michała Pierończyka z zajmowanej funkcji do czasu pełnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z podstawą, zasadnością i skutkami złożonego zawiadomienia do Prokuratury.

Terminy, sposób, tryb i forma złożonego zawiadomienia w powiązaniu z wcześniejszymi oświadczeniami prasowymi budzą nasz sprzeciw i w naszej ocenie naruszają przyjęte normy etycznego postępowania. Poprzez swoje działania Michał Pierończyk utracił nasze publiczne zaufanie i nie widzimy możliwości dalszej współpracy z jego osobą jako Zastępcy Prezydenta Miasta.

Radni Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP

w Radzie Miasta Ruda Śląska

KOMENTARZE