Fot. Materiał prasowy Blues Bana Fot. Materiał prasowy Blues Bana

W tym roku rusza już czwarta edycja festiwalu ,,Blues Bana - BYTOMSKI TRAMWAJ BLUESOWY". Miłośnicy bluesowych dźwięków oraz muzycy mogą wziąć udział w wyjątkowym koncercie. Start 3 września o godzinie 12:00 w tramwaju nr 38 na ulicy Piekarskiej.

Projekt ,,Blues Bana - Bytomski Tramwaj Bluesowy" realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro, przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich S.A. i KZK GOP.

Ta nietypowa forma muzykowania w wagonie tramwajowym z roku na rok gromadzi coraz większą grupę muzyków i miłośników bluesa. Podczas każdej edycji do nietypowego tramwaju wsiada wiele przypadkowych osób, które zachwycają się nie tylko muzyką prawdziwego bluesa, ale również pomysłem muzykowania w tramwaju - mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. 

Sukces pierwszej edycji projektu ,,Blues Bana" sprawił, iż festiwal na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez w Bytomiu. Jego cykliczność spowodowała u wielu miłośników bluesa, zachwyt i przyjemność gry z innymi oraz dla innych w zabytkowym tramwaju – mówi Krzysztof Wydro pomysłodawca – organizator ,,Blues Bany - Bytomskiego Tramwaju  Bluesowego".

Podczas tegorocznego festiwalu ,,Blues Bana" na wszystkich miłośników bluesa w zabytkowym tramwaju czeka wiele niespodzianek. Punktem kulminacyjnym tegorocznej imprezy będzie jam session w jednej z bytomskich restauracji w Miechowicach.

Festiwal muzyczny ,,Blues Bana" został objęty patronatem Telewizji Sfera.

 

Media

KOMENTARZE