W Hali MOSiR-u w Zabrzu odbyły się zmagania finałowe Halowej Ligi Podokręgu Zabrze. W rywalizacji na parkiecie udział wzięło prawie 300 piłkarzy w 6 kategoriach wiekowych. Kto okazał się najlepszy? O tym w materiale.

Dziesiątki meczów. Prawie 300 zawodników. Piękne bramki, krzyki radości i smutek pokonanych. Tak w telegraficznym skrócie wyglądały finały Halowej Ligi Podokręgu Zabrze. W tym roku sportowa impreza cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. 
 
Dzisiaj coraz więcej klubów szkoli piłkarski narybek również pod kątem futsalu. Gra na małej przestrzeni, zwody, panowanie nad futbolówką – tych rzeczy uczą się praktycznie wszyscy. 
 
Grano w 6 kategoriach wiekowych. Sporo emocji towarzyszyło rywalizacji wśród żaków. W meczu o I miejsce doszło do gliwickich derbów. Ostatecznie Team Gliwice pokonał Kolejarza w samej końcówce potyczki. 
 
W kategorii Orlik najlepsza okazała się drużyna Gwarka Ornontowice, która w wielkim finale pokonała Górnika Zabrze. Dla wszystkich młodych zawodników wygrana w tej imprezie była wielkim przeżyciem. 
 
Turniej zakończyła dekoracja zwycięskich zespołów. Dla najlepszych piłkarzy przygotowano nagrody indywidualne. Kolejny taka impreza już za rok. 
 
Więcej w środowym serwisie sportowym o godzinie 17:40

Media

KOMENTARZE