Piłkarze Górnika Zabrze zostali zaprezentowani kibicom przed piątkowym sparingiem z czeską Opawą. Wśród dobrze znanych z poprzedniego sezonu graczy pojawili się kolejni młodzi kandydaci do gry w biało-niebiesko-czerwonych barwach, a także piłkarzy, którzy dołączyli do zabrzańskiej ekipy z innych zespołów. Do tej pory Górnik zakontraktował trzech nowych graczy: Jesusa Jimeneza, napastnika z trzeciej ligi hiszpańskiej, Adama Ryczkowskiego, lewoskrzydłowego Legii Warszawa, a także Wiktora Biedrzyckiego, defensywnego pomocnika Stomilu Olsztyn, który do zabrzan dołączył w środę. 

Przed prezentacją Górnicy rozegrali mecz towarzyski z GKS-em Katowice. Górnik przegrał 1:3. To trzecia porażka z rzędu w meczach sparingowych.

Kilku zawodników wciąż zmaga się z kontuzjami. Rehabilitację po kontuzji przechodzą m.in. Łukasz Wolsztyński czy Wojciech Hajda, którzy stanowili o sile zabrzan w poprzednim sezonie.

Kadra Górnika, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie się opierała nam młodych graczach. Wśród nich jest Adrian Gryszkiewicz. Defensor Trójkolorowych wiosną zadebiutował w zespole Marcina Brosza.

Pierwszy mecz Górnika o stawkę 12 lipca w Lidze Europy z Zarią Balti na zabrzańskiej Arenie. Tydzień później rewanż w Kiszyniowie. 22 lipca z kolei Górnicy rozegrają pierwszy mecz Lotto Ekstraklasy w nowym sezonie. Przeciwnikiem będzie Korona Kielce. W meczu z Opavą Górnicy odnieśli zwycięstwo 2:1.

KOMENTARZE