Trwa świetna passa koszykarzy Polonii w II lidze. Bytomianie wygrali ósmy mecz z rzędu i pewnie prowadzą w tabeli. Tym razem Niebiesko-Czerwoni pokonali w Sosnowcu miejscowe Zagłębie.

Na razie nie ma mocny w II lidze na koszykarzy Polonii. Bytomianie w 8. kolejce pokonali na wyjeździe 81:56 Zagłębie Sosnowiec. Pierwsza kwarta, która zakończyła się remisem nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa podopiecznych Radosława Kucińskiego.

Niebiesko-Czerwoni zagrali koncertowo w drugiej odsłonie, zdobywając 26 punktów, a tracąc jedynie 6. Gospodarze mieli ogromny problem ze sforsowaniem szczelnej defensywy oraz nie potrafili zatrzymać pod koszem Emila Podkowińskiego, który w całym spotkaniu zdobył 28 punktów oraz zaliczył 14 zbiórek.

W trzeciej kwarcie Zagłębiu udało się zniwelować straty, jednak w końcówce na parkiecie znowu panowała Polonia, która zasłużenie sięgnęła po ósme zwycięstwo w sezonie.

Po 8. kolejkach Poloniści z 16 punktami na koncie przewodzą ligowej tabeli. Kolejny mecz zagrają u siebie 29. listopada z MOSiR-em Cieszyn.