Zakończył się sezon regularny w hokejowej ekstraklasie. Polonia Bytom wygrała dwa ostatnie ligowe mecze i zapewniła sobie awans do fazy play-off. W pierwszej rundzie Niebiesko-Czerwoni zmierzą się z GKS-em Tychy.

W przedostatniej ligowej kolejce Polonia rozgromiła na wyjeździe sosnowieckie Zagłębie aż 8:0. Po dwóch tercjach bytomianie prowadzili już 6:0 i kompletnie dominowali na lodzie. Doskonale między słupkami spisywał się Dominik Kraus, który w sumie obronił 24 strzały. Gola oraz 3 asysty zaliczył w tym spotkaniu Tomasz Kozłowski.

Na zakończenie sezonu regularnego Niebiesko-Czerwoni wygrali przed własną publicznością 5:3 z Nestą Toruń. Jeszcze na kilka minut przed końcową syreną na tablicy wyników widniał remis 3:3, jednak trafienia Dmytro Demjaniuka oraz Sebastiana Kłaczyńskiego zapewniły gospodarzom zwycięstwo.

Ostatecznie Poloniści z dorobkiem 80 punktów zajęła pierwsze miejsce w grupie słabszej i zapewniła sobie awans do rozgrywek posezonowych. W I rundzie bytomianie zmierzą z GKS-em Tychy. Początek rywalizacji już 19 lutego.