Niejako przetarciem przed walka o medale w rozgrywkach Superligi były dla ekipy Silesii Armady Miechowice potyczki pucharowe. Już po raz dziewiąty z rzędu podopieczni Michała Napierały zdobyli Puchar Polski na szczeblu województwa śląskiego.

Na własnym terenie bytomianie rozgromili LKS Rój Żory 4:1, by w finale również 4:1 pokonać drużynę KS Viret CMC Zawiercie. Natomiast w ramach Extra Pucharu Superligi bytomianie zajęli trzecie miejsce. W Płocku w półfinale zmierzyli się z faworytem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, przegrywając ten mecz 0:3. W meczu o trzecie miejsce Silesia pokonała natomiast ZKS Drzonków 3:2, zajmując tym samym miejsce na najniższym stopniu podium. Teraz tenisiści stołowi Silesii skupią się już na rozgrywkach ligowych.