Końcówka pierwszej połowy przesądziła o losach sobotniego meczu pomiędzy Szombierkami Bytom a Pilicą Koniecpol. Zwycięstwo 2:1 pozwoliło popularnym Zielonym na awans na fotel wicelidera IV ligi.

Decydujące o Losach spotkania bramki padły w 45. minucie meczu. Najpierw niezawodny Marek Kubisz wykorzystał rzut karny, by trzy minuty później, już w doliczonym czasie gry, Marek Kasprzyk pewnym strzałem głową podwyższył na 2:0 dla Zielonych. Goście z Pilicy odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w 84. minucie meczu i mimo, że w końcówce meczu grali w przewadze - po czerwonej kartce dla Jaromina - nie potrafili po raz drugi pokonać bramkarza Zielonych i mecz zakończył się zwycięstwem Szombierek 2:1. Po 5. kolejkach Szombierki zajmują 2. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 12 punktów i bilans bramkowy 8:3. W sobotę, 8 września na wyjeździe czeka ich arcyważne spotkanie, którego stawką będzie fotel lidera IV ligi. Przeciwnikiem Zielonych będzie lider - Lot Konopiska.