Dwóch Ukraińców i Kenijczyk stanęli na podium 4. Bytomskiego Półmaratonu, który odbył się w niedzielę w Miechowicach. Najszybciej trasę 21 kilometrów pokonał Roman Romenenko z Ukrainy uzyskując czas 01:04:30. Jego rodak Sergij Okseniuk przybył na metę 12 sekund później. Natomiast Wycklife Kipkorir z Kenii ukończył półmaraton z wynikiem 01:04:59.

Najszybszy Polak przybył na metę siódmy. Reprezentujący klub BKL Bełchatów Rafał Snochowski uzyskał czas 01:09:32. W sumie w biegu na 21 kilometrów wzięło udział 907 biegaczy. Wśród pań najlepsza okazała się reprezentująca nasz kraj w barwach klubu BKL Bełchatów Lilia Fiskovicz, tuż za nią uplasowała się Zita Kascer z Węgier,a na trzecim stopniu podium stanęła Białorusinka Ilona Barvanowa. Dla tych, którzy lubią biegać na krótszych dystansach przygotowano bieg na 10 kilometrów. Najszybciej ukończył go zabrzanin Borys Budka. Na drugim miejscu uplasował się Michał Danecki z Bolesławia, a na trzecim - chorzowianin Tomasz Panchyrz. Dziesięciokilometrowy dystans pokonało w Miechowicach 201 biegaczy. Przed startem głównym odbyły się także biegi przełajowe dla dzieci. I tak najmłodsi 3 i 4-latkowie przebiegli dystans 40 metrów, 5-cio i 6-ciolatki mieli do pokonania trasę dwa razy dłuższą. Dzieci w wieku od 7 do 9 lat ścigały się na trasie 400 metrów, a wieku od 10 do 12 lat - na dystansie 800 metrów. 1300 metrów miała do pokonania młodzież w wieku od 13 do 15 lat. Ambasadorami tegorocznego półmaratonu byli: łuczniczka Małgorzata Sobieraj, bokser Damian Jonak, judocy: Waldemar Legień i Robert Krawczyk, triathlonistka Ewa Bugdoł, biegacz Marek Plawgo, senator Andrzej Misiołek, poseł Jacek Brzezinka oraz muzyk Mirosław Muzykant. Dwóch Ukraińców i Kenijczyk stanęli na podium 4. Bytomskiego Półmaratonu, który odbył się w niedzielę w Miechowicach. Najszybciej trasę 21 kilometrów pokonał Roman Romenenko z Ukrainy uzyskując czas 01:04:30. Jego rodak Sergij Okseniuk przybył na metę 12 sekund później. Natomiast Wycklife Kipkorir z Kenii ukończył półmaraton z wynikiem 01:04:59. Najszybszy Polak przybył na metę siódmy. Reprezentujący klub BKL Bełchatów Rafał Snochowski uzyskał czas 01:09:32. W sumie w biegu na 21 kilometrów wzięło udział 907 biegaczy. Wśród pań najlepsza okazała się reprezentująca nasz kraj w barwach klubu BKL Bełchatów Lilia Fiskovicz, tuż za nią uplasowała się Zita Kascer z Węgier,a na trzecim stopniu podium stanęła Białorusinka Ilona Barvanowa. Dla tych, którzy lubią biegać na krótszych dystansach przygotowano bieg na 10 kilometrów. Najszybciej ukończył go zabrzanin Borys Budka. Na drugim miejscu uplasował się Michał Danecki z Bolesławia, a na trzecim - chorzowianin Tomasz Panchyrz. Dziesięciokilometrowy dystans pokonało w Miechowicach 201 biegaczy. Przed startem głównym odbyły się także biegi przełajowe dla dzieci. I tak najmłodsi 3 i 4-latkowie przebiegli dystans 40 metrów, 5-cio i 6-ciolatki mieli do pokonania trasę dwa razy dłuższą. Dzieci w wieku od 7 do 9 lat ścigały się na trasie 400 metrów, a wieku od 10 do 12 lat - na dystansie 800 metrów. 1300 metrów miała do pokonania młodzież w wieku od 13 do 15 lat. Ambasadorami tegorocznego półmaratonu byli: łuczniczka Małgorzata Sobieraj, bokser Damian Jonak, judocy: Waldemar Legień i Robert Krawczyk, triathlonistka Ewa Bugdoł, biegacz Marek Plawgo, senator Andrzej Misiołek, poseł Jacek Brzezinka oraz muzyk Mirosław Muzykant.

źródło: UM BYTOM