W Bytomiu doszło do meczu na szczycie. Liderujące Szombierki podejmowały wicelidera, Przyszłość Ciochowice.

Zieloni wygrali to spotkanie 1:0 po trafieniu Sebastiana Pączko w 59 minucie. Obie drużyny miały swoje sytuacje w tym meczu, więcej jednak gospodarze i zasłużenie wygrali. Efektowne zwycięstwo zanotowała Slavia. Pokonała na własnym terenie 5:0 Gwarek Tarnowskie Góry. Dwie bramki zdobył Marcin Met, kolejne w drugiej połowie dołożyli: Łukasz Witor i Kamilowie Magiera i Zalewski.

Rudzianie przy lepszej skuteczności mogli to spotkanie wygrać jeszcze wyżej. Przegrał natomiast Grunwald, który ostatni mecz wygrał miesiąc temu. Tym razem uległ Górnikowi Piaski 2:0, obie bramki tracąc w pierwszych dziesięciu minutach meczu. W tabeli widok rzadko spotykany. Liderem są Szombierki, które mają 20 punktów i trzy oczka przewagi nad druga Slavią. Grunwald jest dziesiąty.