Podopieczni Jacka Trzeciaka piłkarze bytomskiej Polonii przegrali już dziewiąte spotkanie w sezonie 2012/2013 i nadal zajmują z czterema punktami ostatnie miejsce w tabeli I ligi. Tym razem pogromcą Niebiesko-Czerwonych okazała się drużyna Warty Poznań, która zwyciężyła Polonistów 2:1.

Pierwszą połowę dobrze rozpoczęli nasi gracze, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Szans na objęcie prowadzenia w meczu nie wykorzystali zarówno Tomasz Górkiewicz, jak również Daniel Pietrycha. Z biegiem czasu przewagę na boisku zyskiwali sobie gracze Warty, którzy w 34. minucie spotkania objęli prowadzenie za sprawą Krzysztofa Bartoszka.

Druga połowa zdecydowanie należała już do gospodarzy, którzy potwierdzili swą dominację na boisku strzelając drugiego gola w 73. minucie. Jego autorem był Maciej Mysiak, który celnym strzałem głową pokonał naszego bramkarza – Mateusza Mikę. Dziesięć minut później kontaktową bramkę dla Polonii zdobył Tomasz Górkiewicz, jednak mimo prób wyrównania, wynik spotkania nie uległ już zmianie i Niebiesko-Czerwoni ponieśli kolejną porażkę w sezonie.

Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie wicelider tabeli – drużyna Cracovii Kraków. Mecz odbędzie się na stadionie miejskim przy Olimpijskiej, 28 października o 12.30.

Źródło: bytom.pl