W Bytomiu nadal hokejową dumą pozostają dziewczyny. Hokeistki Polonii bez żadnych problemów awansowały do drugiej rundy fazy play-off rozgrywek ligowych.

Niebiesko -czerwone w dwóch meczach rozprawiły się z Cracovią, zdobywając 29 (!) bramek, zaledwie jedną tracąc. W Krakowie wygrały 12:1, natomiast u siebie zwyciężyły 17:0. W drugiej rundzie obrończynie tytułu zmierzą się z Naprzodem Janów. Mecze w dwa najbliższe weekendy. A potem już tylko finały...

W 2012 roku zwyżkę formy notują również pierwszoligowi hokeiści Polonii. Po dramatycznym boju wygrali z niżej notowanym Orlikiem Opole 8:7. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce. Polonia w tabeli pierwszej ligi nadal plasuje się na czwartym miejscu. Po słabiutkim początku sezonu „poloniści” zbliżyli się już jednak do czołowych ekip; do trzeciego w tabeli KTH Krynica tracą tylko jeden punkt. Awans będzie możliwy w najbliższy weekend. Polonia zagra właśnie w Krynicy i ewentualna wygrana pozwoli im przesunąć się o jedno „oczko” w tabeli.

KOMENTARZE