Przegrane baraże o III ligę nadal odbijają się w wielu osobom w Radzionkowie czkawką. Pod koniec czerwca szkoleniowcem Ruchu przestał być Wojciech Osyra, którego zastąpił na tym stanowisku Damian Galeja.

Po przegranych barażach o prawo gry w III lidze opolsko-śląskiej włodarze Ruchu Radzionków zdecydowali się nie przedłużać kontraktu z trenerem Wojciechem Osyrą. Schedę po nim przejmie Damian Galeja, który w przeszłości pracował między innymi GKS-ie Tychy oraz Rozwoju Katowice. Ostatnio prowadził Gwarek Ornontowice.

Za sterami śląskiego klubu będzie natomiast nadal stał Marcin Wąsik. Młody prezes został obdarzony ponownie mandatem zaufania przez działaczy. Wąsik zapowiada, że w kolejnej kampanii Ruch ponownie będzie walczył o awans szczebel wyżej.

Kibiców na pewno ucieszy fakt, że o kolejnych dwanaście miesięcy przedłużył kontrakt z klubem Piotr Rocki. Doświadczony pomocnik, który w Ekstraklasie rozegrał prawie 300 meczów był jednym z motorów napędowych Cidrów na czwartoligowym froncie.  2-letnią umowę parafował natomiast Marcin Mróz, który został definitywnie wykupiony z LKS-u Żyglin.

Piłkarze przebywają obecnie na urlopach, a treningi wznowią już 11 lipca. Pierwszy sparing radzionkowianie zagrają tydzień później. Ich rywalem będzie czwartoligowy Gwarek Ornontowice.

Media

KOMENTARZE