Źródło: ruchradzionkow.com Źródło: ruchradzionkow.com

Już 12 stycznia rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej w IV lidze piłkarze Ruchu. Cidry po 15. kolejkach zajmują 2. miejsce w lidze i tracą aż 7 punktów do prowadzącego w tabeli Gwarka Tarnowskie Góry.

- Jedni mówią, że strata jest duża, inni, że wcale nie jest tak źle. My wierzymy, że możemy ją szybko zniwelować. Z Gwarkiem po kilku wiosennych kolejkach zagramy u siebie. Będziemy się jednak skupiać na każdym kolejnym spotkaniu – powiedział trener Ruchu, Damian Galeja.

Włodarze klubu cały czas szukają wzmocnień. Prezes Marcin Wąsik sprowadził już tej zimy na testy kilku piłkarzy.

- Cały czas się rozglądamy, ale przede wszystkim chcemy sprowadzić do klubu wartościowych zmienników, żeby mieć dłuższą ławkę. Od jakiegoś czasu testujemy doświadczonego pomocnika Sebastiana Foszmańczyka z Gwarka Ornontowice – zdradził prezes Cidrów, Marcin Wąsik.

Podopieczni Damiana Galei mają już za sobą dwa rozegrane sparingi. 16 stycznia Cidry pokonały rezerwy Górnika Zabrze, natomiast w ostatni weekend okazały się lepsze od trzecioligowego Grunwaldu Ruda Śląska.

Kibiców śląskiego czwartoligowca powinien ucieszyć fakt, że klub doszedł do wstępnego porozumienia z firmą, która podczas licytacji kupiła część stadionu i obiektów przy ulicy Narutowicz.

Radzionkowianie kolejny mecz kontrolny rozegrają 30 stycznia. Ich rywalem będzie Orzeł Miedary.

Media

KOMENTARZE