Blisko awansu do pierwszej ligi są zawodniczki Zgody Ruda Śląska. W meczu kończącym drugoligowy sezon bielszowiczanki pokonały Olimp Grodków.

Zdecydowanym faworytem tego meczu były rudzianki, które zajmowały drugiej miejsce w tabeli, natomiast rywalki plasowały się w jej ogonie. Różnica w umiejętnościach była widoczna na parkiecie od pierwszych minut. Od początku meczu przewagę uzyskały rudzianki, które do przerwy prowadziły 12:8.

Cały mecz wygrały ostatecznie 25:19, a najwięcej bramek dla naszej ekipy uzyskała Justyna Pałecka – 7.

Zgoda ukończyła sezon na drugiej pozycji z dorobkiem 25 punktów. Lepsza była jedynie siódemka Toru Dobrzeń Wielki. Wszystko na to wskazuje, że w przyszłym sezonie nasze dziewczyny, na wskutek powiększenia pierwszej ligi, zagrają na zapleczu superligi. Oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły, ale jest to już ponoć tylko formalność.