Kolejny mecz przegrali szczypiorniści Grunwaldu Ruda Śląska. Halembianie tym razem ulegli Wiśle Sandomierz, definitywnie grzebiąc swoje szanse na awans.

Nie tak miała wyglądać końcówka sezonu w wykonaniu piłkarzy ręcznych Grunwaldu. Rudzianie zamierzali walczyć o awans do pierwszej ligi, natomiast na dwie kolejki przed końcem sezonu pozostaje im walczyć jedynie o honor. Pewni gry w barażach o pierwszą ligę są natomiast zawodnicy Wisły Sandomierz – rywale Grunwaldu z 24 kolejki.

Rudzianie w meczu z Wisłą nie mogli wystąpić w optymalnym składzie, co odbiło się na jakości gry naszej drużyny. Goście już od pierwszych minut nadawali ton grze, a do przerwy prowadzili sześcioma bramkami 18:12.

W drugiej połowie rudzianie starali się odrabiać straty, ale za wiele nie byli w stanie zdziałać. Wisła wygrała 36:28 i nadal liczy się w walce o pierwszą ligę.

Grunwald na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje czwartą pozycję. Ma 32 punkty na koncie.